Motor lodní Yamaha F225NCBX

Motor lodní Yamaha F225NCBX

Kód produktu: YA-F225NCBX
Hodnotit produkt
Moderní čtyřtaktní lodní motor F225NCBX s extra dlouhou nohou X (25"), zdvihovým objemem 4 169 cm3 a výkonem 225 HP nabízí nejnovější technologie od Yamahy jako je například funkce TotalTilt™ pro snadný náklon motoru nebo revoluční systém TERE pro lepší manévrování. Tento intuitivní šestiválcový motor nabízí skvělý výkon s výbornou efektivitou paliva a nízkou hmotností.

více info 
Výrobce:
Záruka:
2 roky
Velikost:
X
U
E
653 000 Kč / ks
539 669 Kč bez DPH
Potřebujete poradit? +420 491 474 042
 • Popis
 • Technické parametry
 • Video
 • Volitelné příslušenství
 • Hodnocení
Výkon 165,5 kW / 225 HP
Válce V6 DOHC
Zdvihový objem 4 169 ccm
Maximální otáčky 5 000 - 6 000 ot/min
Hmotnost 260-268 kg
Řízení Dálkové - mechanické
Řazení DBW - Elektrické řazení a plyn
Startér Elektrický Prime Start™
Trim Elektrický
Tilt Elektrický - TotalTilt
Délka nohy X (25")
Převodový poměr 1.75
Vrtání x zdvih 96 x 96 mm
Systém zapalování TCI
Barva Metalická světle šedá
Image 1

Lodní motor Yamaha F225NCB

Inovovaná řada šestiválcových lodních motorů vystavěná s tradiční precizností, která nabízí vynikající výkon, nejnovější technologie a úchvatný zážitek z jízdy. Inovativní design spojuje výkon, efektivitu a nízkou váhu a posouvá laťku o úroveň výš. F225NCB je vybavený elektronickým vstřikováním paliva EFI, které výrazně snižuje spotřebu, ale zároveň hlídá, aby měl motor vždy dostatek paliva. Uživatelsky příjemný je pak nový systém TERE, který výrazně usnadňuje manévrování v přístavu nebo funkce TotalTilt™.  


Image 7

Hlavní přednosti F225NCB

 • Moderní šestiválec s vynikající výkonem a vysokou efektivitou
 • Funkce TotalTilt™ pro snadné nastavení náklonu motoru
 • Výfukový systém TERE pro vynikající zpětný tah a lepší manévrování
 • DBW (Drive-by-Wire) - elektronické řazení a plyn  
 • Propracované uchycení motoru, pro menší vibrace a klidnější jízdu
 • Vylepšená převodovka se zesílenými komponenty
 • EFI - elektronicky řízené vstřikování paliva pro maximální efektivitu
 • Moderní, elegantní a barevně sladěný design s aerodynamickými prvky
 • Plná kompatibilita s volitelným elektrickým řízením DES

Funkce TotalTilt™

Exkluzivní funkce TotalTilt™ společnosti Yamaha umožňuje provést úplný náklon nahoru nebo dolů (až do kontaktu s ramenem trimu) z jakékoli pozice jednoduše dvojitým stisknutím příslušného tlačítka pro náklon.

Nechybí ani akustická výstraha, která posádku na lodi během manévru upozorňuje, aby se držela dál od motoru, a integrovaný omezovač náklonu, který pomáhá předejít neúmyslnému poškození.

Image 8

Image 9

Výfukový systém TERE

Systém TERE se stará o to, aby se bubliny z výfuku při zpětném chodu při menších otáčkách než 2 500 ot/min nedostaly pod kryt proti provzdušňování a k lodnímu šroubu. Tím výrazně usnadňuje couvání při nižších rychlostech. Lodní šroub zabírá pouze vodu bez bublin, a proto má motor lepší tah a loď je dobře ovladatelná i při zpětném chodu.

Pro ještě lepší manévrování je možné doplnit volitelné digitální elektrické řízení a joystick systému Helm Master EX. Tato kombinace je velmi výhodná při pohybu v docích a stísněných prostorech.


Nová, vylepšená převodová skříň

Nový 4,2litrový motor V6 s výkonem 225 HP má novou, vylepšenou převodovou skříň s novými komponenty a designovými prvky. Zuby ozubeného kola nyní mají inovovaný profil, který zlepšuje kontakt a snižuje povrchový tlak. Odolnost zvýšila také změna průtoku oleje uvnitř spodního pouzdra a ložisek ozubených kol.

Image 10

Záruka

Na motory Yamaha výrobce poskytuje záruku v době trvání 2 let. Více informací naleznete v příručce uživatele a v obchodních podmínkách firmy.