Zodiac Medline 5.8 NEO

Nejmenší do sbírky...

Článek z časopisu Yacht 4/2023

Nafukovací čluny s pevným dnem, anglicky Rigid Inflatable Boats neboli RIBs, jsou v posledních desetiletích stále oblíbenější především jako tendry v přímořských letoviscích a na ostrovech.

Historie jejich vývoje a výroby ale sahá do poloviny minulého století a Zodiac jako průkopník vývoje těchto stabilních, praktických a užitečných člunů dal vlastně tomuto typu lodě jméno, které se stalo synonymem i pro čluny jiných značek. Francouzský výrobce aktuálně představil nejmenší ze své oblíbené řady člunů Medline, model s lakonickým označením 5.8, tedy číslicí, která zároveň označuje délku v metrech.

Podle produktového manažera značky Théa Debeunneho strávili designéři výrobce více než rok jen zpracováváním návrhu designu, a to hlavně kvůli co nejlepšímu uspořádání prostoru. Předchůdce modelu 5.8 NEO, Medline 580, v této oblasti nebyl ideální. Ergonomie Medlinu 5.8 NEO je ale dotažená téměř k dokonalosti... Celý článek zde.

Detailní informace k Medlinu 5.8 NEO

Zajímají vás novinky a aktuální dění ve světě jachtingu, redakční testy lodí a jiné zajímavosti? Pak vám vřele doporučujeme časopis Yacht:

Časopis Yacht