Vybíráme člun a lodní motor na rybaření

Článek z časopisu Rybářství 5/2023

Rybáři používali lodě a čluny od nepaměti. Pojďme se tedy podívat do současnosti a trochu také do budoucnosti. Moderní člun totiž bude svým majitelům sloužit mnoho let. Proto je jeho výběru potřeba věnovat náležitou pozornost.


Cena moderních člunů se díky pokročilým technologiím v řadě případů dostala na velmi dostupnou hladinu. I proto se nebudeme věnovat kategorii člunů, které proslavil bývalý prezident, ale zaměříme se na již dospělé rybářské čluny a lodní motory, které lze na našem trhu koupit za příznivou cenu, se zárukou a zajištěným záručním i pozáručním servisem.

Skládací nebo pevný?
Jako prvni si musíme odpovědět na několik otázek. Kde chceme se svým novým člunem jezdit? Budeme jenom popojíždět v okruhu několika stovek metrů nebo jen pár kilometrů, nebo se chystáme na odlehlejší místa, kde se ukrývají ty nejlepší úlovky? Budeme na člunu jezdit sami nebo maximálně ve dvou, nebo chceme občas svést i rodinu na dovolené? Máme člun kde skladovat nebo kotvit? Nebo jsou v tomto ohledu naše možnosti omezené a na zimu chci loď uklidit do sklepa či garáže a nechci jezdit s přívěsem na loď? Pokud ještě nemám průkaz vůdce malého plavidla, chci si ho pořizovat, nebo mi stačí člun, na který „řidičák na loď“ nepotřebuji. Preferuji spalovací motor, protože chci jen dolévat benzín a jezdit, nebo chci jezdit výhradně s elektromotorem potichu a čistě? To jsou jen základní otázky a možná jich je ještě více.

Celý článek