SCARAB 165 G - NYNÍ V AKCI

Test časopisu Yacht

Byl slunný prázdninový den. Na Rozkoši se prohánělo spousta lodí, od plachetnic přes motorové čluny po malé „gumáky“ jste mohli vidět téměř vše včetně dvou vodních skútrů a několika paddleboardů. Vše se na hladinu jedné z našich největších přehradních nádrží vešlo a nepřekáželo si.

Na nás čekal u mola malý bílý krasavec z dílny americké značky Scarab, která patří do Beneteau Group. Rychlý a cenově dostupný model nesoucí označení 165 G slibuje velkou zábavu na hladině až pro pět členů posádky. Zároveň je tento člun skutečně bezpečný, protože je opatřen jetovým pohonem. Díky legendárnímu motoru Rotax 4-TEC nabízí brutální zrychlení a značnou dávku adrenalinu při „létání“ na hladině. Protože člun nemá žádnou vrtuli, nemusíte mít strach při koupání v okolí nastartované lodě nebo při vodních sportech, jako jsou wakeboarding, vodní lyžování a další.

Při řízení máme na výběr z několika režimů pro požadovaný styl jízdy. Zkoušíme je všechny. Výletní režim je vhodný pro delší plavbu, kterou si chcete užít, režim s tempomatem pro vodní sporty zajistí konstantní rychlost při tahání lyžaře nebo wakeboardisty, ECO™ režim zvolte, když nikam nespěcháte, a režim dokování se hodí při přistávání. Navíc patentovaný systém iNR pohotově zastaví loď za každé situace. Maximální rychlost se pohybuje kolem 65 km/h. Sedačky jsou i při této rychlosti komfortní, nikde nechybí madla na držení.

Protože Scarab 165 G má nízký ponor, lze s ním bez obav plout i v mělkých vodách nebo zakotvit v zátoce blízko břehu. Na palubě si pak užijete klidný večer nebo bujarý večírek v pohodlí sedaček na zádi nebo na přídi doplněných o držáky nápojů. Koupací plošina na zádi je opatřena žebříkem pro vstup a výstup z vody. Nechybí nerezové oko na tahání a vazáky na bocích vpředu i vzadu, ani LED poziční světla. Dostatek úložných prostor najdeme pod podlahou kokpitu i pod sedačkami.

Scarab 165 G je vyroben v ostře řezaném nadčasovém designu, a tak nejen že si s ním užijete spoustu zábavy, ale budete budit i patřičnou pozornost okolí.

Informace o motorovém člunu Scarab 165 G najdete zde: