Projížďka na Zodiacu Medline

Yacht rozhovor

10/2014  YACHT ❘ MOTOROVÉ ČLUNY A AUTOMOBILY ❘ ROZHOVOR 

PROJÍŽĎKA NA ZODIACU MEDLINE

S Alešem Novákem, ředitelem divize SEAT společnosti
Porsche Česká republika, jsme strávili jedno příjemné
odpoledne v Praze na Vltavě. Projeli jsme se na Zodiacu
Medline, který nám zapůjčila firma Marine.Když srovnáte řízení lodě a řízení auta, co je pro Vás zajímavější?

Určitá provázanost tam určitě je. Mám rád adrenalin a rád se svezu rychle v autě i třeba na vodním skútru, byť jsem z něj nikdy nespadl, takže to asi nebylo nikdy úplně na doraz. Jízda na Medlinu mě chytla. Měl jsem pocit volnosti, i když bylo třeba dávat pozor, abych nesrazil veslaře. Kdybych měl možnost jezdit na lodi častěji, neměl bych takový respekt. Připadalo mi to jako dobrodružství. V autě v provozu něco podobného nezažijete.

Kam jezdíte na dovolenou?

Cestuji s rodinou autem po celé Evropě, dojeli jsme třeba až na Sicílii. A na dovolené si občas půjčím vodní skútr...

Jaká auta používáte?

Taková, abychom se pohodlně vešli i se všemi věcmi. Mám možnost jezdit Alhambrou, která je skutečně praktickým rodinným autem, ale dá se s ní jezdit i svižně. Nejsem ale zastáncem MPV modelů, mám raději nižší auta, kombíky, proto je mi třeba Leon kombi sympatičtější. Momentálně jezdím Leonem Cupra s 280 koňmi, který je pro mě skvělým vozem. Pokud nepotřebuji převážet hodně věcí, moje čtyřčlenná rodina se do ní vejde a já si užívám každou jízdu do práce. Praktičnost vozu není pro mě na prvním místě, ale spíše dynamičnost. Dynamická je i plavba na lodi, jak jsem si vyzkoušel, proto se mi to tak líbilo.

Uvažoval jste někdy o koupi lodě?

Přiznám se, že neuvažoval. Jednou jsem strávil týden v Chorvatsku na plachetnici. Tam jsem byl takový asistent ve stylu „tady nepřekážej, běž tam...“. Chytli jsme horší počasí, velké vlny, nebylo to nic moc. I kapitán měl plné ruce kormidla. Nemám z toho vyloženě negativní záži- tek, spíš vnímám silný respekt vůči vodě. Líbí se mi plachetnice, připadají mi dobrodružnější než motorové čluny, mají pro mě určité kouzlo. Na druhou stranu Zodiac Medline, s nímž jsme pluli dnes, mně připadá použitel- nější a na dovolené bych ho spíš využil. Určitě by ho ocenila i má dvojčata, dcera a syn.

Co nového se chystá u SEATU?

Jsem rád, že se celosvětově SEATu daří a že meziročně povyrostl o 12 %. Pomohla mu jednak stabilizace trhu v Evropě a také nové trhy i nové modelové řady. Nyní nabízíme od malého vozítka Mii až po Alhambru téměř vše, abychom uspokojili potřeby našich zákazníků. Jednou z posledních novinek je Leon ST čili kombi, který je v nabídce i ve verzi 4x4 a pro český trh je velmi atraktivní. Na podzim chystáme uvedení verze X-perience, která je lehce zvýšená, oplastovaná a s pohonem 4x4 – něco jako Audi Allroad nebo Octavia Scout. Směr, kterým se SEAT bude do budoucna ubírat, jsou nové SUV modely, které jsem měl možnost vidět letos v červnu. Na český trh dorazí konkrétní modely v letech 2016–17. O kvalitě vozů SEAT svědčí mimo jiné i to, že Audi Q3 se vy- rábí na jedné lince s Leonem ve španělském závodě Martorell.

Všechny SEATY se nyní vyrábějí ve Španělsku?

Hlavní závod je asi 30 km od Barcelony ve měste Martorell a je tam také sídlo SEAT S.A. V Portugalsku se společně vyrábí VW Sharan a SEAT Alhambra, Toledo se vyrábí v Mladé Boleslavi a Mii jako jedno z trojčat v bratislavském závodě koncernu Volkswagen. Všechny ostatní modely se vyrábějí ve Španělsku.

Jak byste zhodnotil situaci na českém trhu?

Když jsem se před více než dvěma lety stal ředitelem divize SEAT pro Českou republiku, bylo naším cílem dostat se do top deseti nejprodávanějších značek v České republice, a to se nám podařilo. Za prvních sedm měsíců roku 2014 se držíme na sedmé pozici. Této pozice bychom samozřejmě nedosáhli, kdybychom neměli stabilní profesionální prodejní a servisní síť SEAT v České republice. Můj dík směřuje i ke kolegům, kteří se společně se mnou snaží SEAT dostat na výsluní mezi značkami na českém trhu.

Děkuji za rozhovor.

Text a foto Eva Skořepová
http://www.yacht-magazine.cz/


Zodiac Medline 500, o kterém jste právě četli, nyní v akci na e-shopu Marine!

 

Sídlo firmy, prodejna, e-shop:
Řadová 465
549 01 Nové Město nad Metují

(prodejna) +420 491 474 042
(kancelář) +420 491 474 045
(servis) +420 491 420 129
(výroba) +420 775 571 123
obchod@marine.cz

Provozní doba:
Po - Pá: 8:00 - 16:00 hodin

Mapa Komořany

Prodejna Marine Centrum:
Komořanská 326/63
143 00 Praha 12 - Modřany 

(prodejna) +420 739 051 735
(prodejna) +420 605 245 414
(kancelář) +420 605 245 414
(servis) +420 731 854 221
praha@marine.cz


Provozní doba:
Po - pá: 9:30 - 17:00 hodin
8. 12. 2023 - ZAVŘENO