Představujeme FOUR WINNS HD 240 RS

Test časopisu Yacht

Model HD 240 je dalším přírůstkem do rodiny sportovních člunů značky Four Winns, která spadá pod Beneteau Group. Odpoledne na vodě plné zábavy zažije s tímto člunem jakkoli početná rodina.

Four Winns HD 240 může pohánět jak přívěsný, tak vestavěný motor. Na palubě posádka nalezne vše, co bude k odpolední vyjížďce potřebovat. Pokud zvolíte verzi s přívěsným motorem, budete mít k dispozici větší kokpit s několika úložnými místy navíc. Hluboká křesla s výklopnými sedadly a rozměrná prostorná relaxační část včetně koupací platformy poskytují cestujícím maximální komfort. Verze s vestavěným motorem nově nabízí prodlouženou záďovou plošinu se sprchou (za příplatek) a integrovaným žebříkem pro vstup do vody. Druhý extra široký najdeme i na přídi. Pod výklopnými sedačkami se na různých místech na lodi nacházejí také chladicí boxy (jeden vestavěný a jeden přenosný), do nichž pohodlně uskladníte všechny své oblíbené nápoje a občerstvení. Ke komfortu na palubě přispívá i schránka na kotvu, stříška bimini nebo chemické WC. Stereo systém AM/ FM/MP3 s možností připojení iPodu i technologií Bluetooth navozuje tu správnou atmosféru, kterou si všichni budou užívat, a party může začít.

Stabilní trup konstruovaný do tvaru „V“ zajišťuje pohodlnou jízdu i na hrubším moři. O pohon se starají buď přívěsné motory Evinrude o výkonu 200–300 HP,Tohatsu o výkonu 200–250 vestavěné motory MerCruiser, které dodají člunu 300 až 350 koňských sil. Odpoledne na vodě se dá strávit také aktivně díky lyžařskému vleku, případně i věži na  wakeboard. Ale hlavně ve verzi SURF disponuje člun motorem Volvo V8-300C/DI/FWD 300 HP nebo Volvo V8-350C/ DI/FWD 350 HP s novým pohonem Forward Drive. Ten umožňuje svým variabilním trimem správně upravit vlnu za lodí pro surfování. Vzhledem k tomu, že Forward Drive je pod lodí, vytváří méně hluku a výfukových plynů, což je pro vodní sporty a pohodu na palubě příjemné. Duopropeler přispívá ke klidnější plavbě. Nový pohon navíc lépe akceleruje, zvyšuje rychlost a snižuje spotřebu paliva než běžné vestavěné motory. Také zatáčky jsou ostřejší a v plné rychlosti.

S Four Winns HD 240 můžete strávit klidný den s rodinou se spoustou občerstvení a nápojů v prostornému kokpitu s komfortním sezením, nebo se vyřádit s kamarády při vodních hrátkách. V nabídce jsou čtyři vnější barevná provedení a ve stejných barevných kombinacích je nabízen i interiér lodi. V zářivě žluté nebo v kombinaci šedé a červené bude tato loď rozhodně budit zaslouženou pozornost.

Informace o člunu FOUR WINNS HD 240 OB RS najdete zde:

Informace o člunu FOUR WINNS HD 240 SD RS najdete zde:

Článek vyšel v časopisu Yacht 11/2017