youtube
O společnosti
Odběr novinek
Chcete přednostně dostávat aktuální informace a slevy? Vyplňte a odešlete nám Váš e-mail (odhlášení možné kdykoliv).

MARINE 500 F HD SC - pro hasiče nebo na kapitánské zkoušky

Na výstavě LODĚ NA VODĚ jsme měli příležitost otestovat novinku firmy Marine. Na vodě byly dokonce dva exempláře modelu Marine 500F HD SC – jeden určený pro hasiče a druhý pro kapitánské kurzy.

Čluny Marine řady F HD jsou robustní,zhotovené z velmi pevné slitiny hliníku odolné vůči mořské soli. „S návrhem nového člunu jsem přišel sám,“ říká ředitel firmy Marine Petr Novotný, „dopracoval jej Michal Hofman. S výrobou jsme začali v srpnu, první prototyp byl hotový v listopadu a sériová výroba začala na přelomu roku,“ popisuje, jak se nová loď ve firmě Marine rodí. „Před spuštěním sériové výroby byly provedeny všechny možné testy – zátěžový, nepotopitelnost. Celý vývoj nového modelu trvá dva roky,“ dodává.

Nepotopitelné, bezúdržbové a odolné hliníkové čluny mají dlouhou životnost. Varianta pro hasiče je opatřena řídicí konzolou s otočnou sedačkou, na boku a vpředu jsou pod lavicemi úložné prostory. Do standardní výbavy patří také podlážky, vázací oka, vodní pumpa, navigační světlo a vypouštěcí otvor se zátkou. Loď lze však dovybavit bohatou škálou komponentů, například bimini, zábradlím, schůdky do vody, držáky na rybářské pruty, polstrovanými sedačkami či tyčí a okem na tahání vodního lyžaře.

Testovaná loď byla osazena motorem Evinrude E-TEC o výkonu 50 koní, s nímž dosáhla maximální rychlosti 26,8 uzlu. Díky trupu ve tvaru „V“, vysokým bokům a ploché zádi je při plavbě velmi stabilní. Perfektně sedí v zatáčkách, a to i v těch ostrých. Vůbec neodskakuje, ani když jsou mírné vlny. Nabízí vysokou nosnost a bezpečnou bezproblémovou jízdu.

Marine 500F HD SC se vyrábí v různých provedeních – pro hasiče, záchranné týmy, policii a rybáře, i jako rekreační loď pro běžného uživatele. Lze ji dobře využít i pro výuku budoucích kapitánů. Je prakticky nerozbitná a snadno ovladatelná.

Informace o hliníkovém člunu Marine 500 F HD SC najdete zde:

Text Eva Skořepová