Majestát na Rozkoši

Největší z řady člunů Zodiac N-Zo

Test časopisu Yacht

Největší z řady člunů Zodiac N-Zo jsme měli příležitost krátce otestovat v létě na Rozkoši. Byl osazen dvěma motory Suzuki 150 HP, které byly ještě v záběhu, a tak nám tento majestátní člun nemohl předvést úplně všechno, co umí. I tak to byl velký zážitek.

Zodiac N-Zo 760 je moderní nafukovací člun, který byl navržen s vysokými ambicemi tak, aby vyhovoval i těm nejnáročnějším uživatelům. Tajemství úspěchu spočívá nejen ve vydařené volbě klasické barevné kombinace bílá a šedá ve spojení s příjemnou teakovou podlahou v příplatkové verzi (na testovaném člunu nebyla), ale především v unikátní konstrukci trupu tvarovaného do ostře řezaného písmene „V“, který tvoří spojení pevného laminátového dna a nafukovacích válců vyrobených z již osvědčeného materiálu Hypalon™-Neoprene™ 1 500 g/m2 a který poskytuje skvělou stabilitu a výborné jízdní vlastnosti.

Efektivní využití veškerého místa otevírá nečekaný prostor pro relaxaci i pohyb na lodi. Příkladem toho je vyvýšená centrální konzola, jež zabírá jen minimum místa. Celý řídicí prostor je chráněn klasickým plexisklem vsazeným do chromovaného rámu, který slouží zároveň i jako madlo. Konzola byla na testovaném člunu osazena moderními digitálními přístroji motorů Suzuki, příplatkovým GPS plotrem Garmin 922xs se sonarem a kompasem. V nadstandardní výbavě byl také stereo audio systém Fushion 750/HP 6" včetně dvou reproduktorů a dálkového ovládání.

Vzadu se nachází rozměrné sezení ve tvaru podkovy, které kopíruje tvar zádě a skýtá přímý vstup na zadní koupací plošinu. Relaxační a potenciálně i jídelní prostor doplňuje malý sklápěcí teakový stolek umístěný ze zadní strany kapitánovy lavice, kterou lze otevřít a prostor v jejích útrobách využít pro přípravu jídla a umytí špinavého nádobí v zakomponovaném dřezu. „Kuchyňské“ zázemí lze za příplatek doplnit i přenosnou lednicí a vařičem.

Velkorysý prostor pro opalování a relaxaci se nachází rovněž na přídi. Velkou předností tohoto prostoru je jeho flexibilita. Jednotlivé díly lze rozložit v pohodlné lehátko nebo složit v jednoduché sezení, a získat tak další místo, které se hodí k uložení sportovních potřeb. Úložného prostoru nabízí N-Zo 760 opravdu dostatek. Hned dvě schránky jsou zakomponované v přídi spolu s kotevnou a další v sobě skrývají zadní lavice a centrální konzola, v níž byla na testované lodi instalována i příplatková chemická toaleta.

Ve standardní výbavě nechybí integrovaná palivová nádrž o objemu 300 litrů, tažné oko na přídi, 12V zásuvka, palubní a navigační světla a hrazda pro vlečení lyžaře. Na testovaném člunu byla navíc ještě opalovací lehátka na přídi i zádi, elektrická kotva, sprcha s 80litrovou nádrží a bimini.

Nafukovací člun Zodiac N-Zo 760 díky laminátovému trupu do hlubokého „V“ zajistí výborné jízdní vlastnosti i na zvlněné hladině. Prostorné sezení na zádi, dostatek místa na opalování na přídi, kuchyňský kout, chemická toaleta a sprcha zajistí dostatek komfortu při celodenních výletech na moři i jezerech. Vlajková loď značky Zodiac představuje člun s esteticky příjemným vzhledem, prostornou palubou, vysokou úrovní bezpečnosti, a díky snadnému řízení s ním bude každá plavba pohodovým zážitkem.

Autorem textu a fotografií: Eva Skořepová

Časopis Yacht 9/2019

Detailní informace o člunu naleznete zde.