youtube
O společnosti
Odběr novinek
Chcete přednostně dostávat aktuální informace a slevy? Vyplňte a odešlete nám Váš e-mail (odhlášení možné kdykoliv).

Jak vybrat člun

Výběr trupu a podlážek. Jaký typ trupu?

Plochý trup

1 Tento trup je obvykle dodáván s laťkovou podlážkou. Je ideální pro malé a lehké pomocné čluny se snadnou montáží. Plochý trup je obecně vhodný pro čluny, které nejsou určeny ke kluzu nebo plavbě na delší vzdálenosti.
 

Trup ve tvaru V

2 Tento trup tvoří kombinace pevné podlážky a nafukovacího kýlu, umožňuje snadný přechod do kluzu a zlepšuje stabilitu a ovládání.
 

Trup Acti-V

3 Trup Acti-V představuje kombinaci nafukovací podlážky H2P s nafukovacím kýlem.
Tento trup je pevnější a umožňuje lepší výkon. Vyšší a štíhlejší kýl vytváří trup ve tvaru hlubokého V, který se podobá trupům člunů RIB. Ovšem tento je nafukovací!
 

Trup Futura (exkluzivně pouze pod značkou ZODIAC)

4 Pro větší kompletně nafukovací čluny. Výborné jízdní vlastnosti, optimální manipulace, přesnost a pohodlí.
 

Laminátový trup

5 Vhodné zejména pro delší plavby na neklidné vodě. Nafukovací plovací válec zvyšuje stabilitu a bezpečí. Trup ve tvaru hlubokého V zaručuje snadnou jízdu ve vysokých vlnách. Progresivní trup V rychle přechází do kluzu, dokonce i s vysokou zátěží.
 

Progresivní laminátový trup

6 Pro větší čluny, pro velké zatížení.

Jaký typ podlážky? Jaký typ paluby?

Řada člunů Zodiac nabízí velké množství modelů, které uspokojí každé přání nebo požadavek.
Pokud budete používat člun pouze několikrát v roce, je nejvhodnější alternativou tradiční podlážka se zesíleným rámem. Vyberte si mezi lodní překližkou nebo hliníkem, které jsou odolné zejména proti nárazům, nebo z kompozitního materiálu s neuvěřitelně nízkou hmotností.
Pokud budete člun používat a obývat dlouhodobě, zvolte model, ve kterém lze podlážku ponechat na místě. Ať již laťkovou nebo nejpevnější a nejrychlejší ze všech, nafukovací podlážku H2P.
Podlážka ovlivňuje celkovou hmotnost a délku a náročnost montáže.

PODLÁŽKY ŘADY ZOOM

Dřevěná laťková

7 Jednoduchá manipulace, rozvinovací, menší tuhost, jen u typu ZOOM 240.
 

Dřevěná desková

8 Klasická, vzájemně propojené překližkové desky. Tuhá, odolná, těžší, v kombinaci s nafukovacím kýlem zajišťuje dobré jízdní vlastnosti.
 

Nafukovací H2P

9 Lehká, tuhá, příjemná, mnohonásobné křížové prošití zaručuje stejnou tuhost jako klasická podlaha. Jedno-duchá manipulace a skladnost.

PODLÁŽKY ZODIAC CLASSIC A FUTURA

Dřevěná překližková podlážka

10    11

Ekonomická výhodnost, trvanlivost, odolnost, tuhost. Robustní hliníkový rám zaručuje dlouhodobou spolehlivost. Neklouzavý povrch pro bezpečný pohyb, zabudované příčky přizpůsobené lavičkám (patent Zodiac).

Hliníková podlážka

12    13

Pro velké zatížení, pevnost, tuhost, odolnost. Vysoká odolnost proti nárazu, oblíbená pro potápěče a fanoušky velmi výkonných člunů. Optimální funkčnost, rychlá montáž a demontáž, snadná údržba. Prostorná a bezpečná, zabudovaná příčka umožní upevnit náklad a vybavení.

Nafukovací podlážka H2P

14    15

Důmyslná, tuhá, lehká, příjemná. Důmyslná konstrukce s mnoha tisíci křížovými prošitími polyesterovými nitěmi. Nahuštěná takovým tlakem že má vlastnosti klasické dřevěné podlahy ale s bonusem nesrovnatelného komfortu. Velmi lehká a kompaktní, zabírá velmi málo místa u složeného člunu. Jednoduchá a praktická, bez námahy nafouknutá během několika málo minut. Šetří zdraví, příjemně tepelně isoluje od teploty vody. Nafukovací podlážka H2P je patentována a najdete ji pouze na člunech Zodiac.