Phone: +420 491 474 045
E-mail: marine@marine.cz
Website: www.marine.cz
Adress
Marine s.r.o.
Řadová 465
549 01 Nové Město nad Metují
Czech Republic
Zvolte jazyk

Velitel námořní jachty - základní kurz

Jaká je časová náročnost kurzu?
Teoretické školení vám zabere jeden víkend, na zkoušku z teorie si rezervujte jedno dopoledne.
A povinná praxe na lodi trvá maximálně jeden týden.

Jakou loď si můžete půjčit?
Váš odrazový můstek k námořní plavbě. Tak zvané “velké céčko” je kapitánská licence, která vás opravňuje řídit loď do 16 metrů délky. A upřímně, valná většina lodí, které po světě potkáte není delší než těchto šestnáct metrů. Nerozlišuje se, jestli se jedná o plachetnici, trawler, nebo luxusní motorovou jachtu.

Za jakých podmínek můžete vyplout?
Plout můžete ve dne i v noci, pokud počasí nebude proti. S “céčkem” smíte na moře do síly větru 6. Tedy do rychlosti větru skoro 50 km/h. Sami brzy poznáte, že v takovém větru už se vám ani z mariny nebude chtít.

Kde se můžete plavit?
S tímto průkazem můžete plout do vzdálenosti 20 námořních mil od pobřežní linie, tedy od spojnice všech ostrovů a ostrůvků. 20 námořních mil je skoro 40 km a to už je dostatečná vzdálenost na mnoho let zábavy na moři kdekoli na světě.

Jaká je doba platnosti průkazu?
Doba platnosti průkazu je 5 let. Pro prodloužení stačí před uplynutím platnosti doložit uplutí nejméně 500 námořních mil v posledních pěti letech. To jsou, jen pro představu, dva až tři týdny radosti na moři.

Cenová náročnost kurzu
Abychom vám usnadnili nákup, rozdělili jsme kurz do více částí.

Teoretická část
5.900 Kč

Praktická část
12.000 Kč

Kompletní kurz za zvýhodněnou cenu
16.900 Kč

PRŮBĚH KURZU

Celé školení pro získání této kapitánské licence má dva kroky.

TEORETICKÉ ŠKOLENÍ A ZKOUŠKA Z TEORIE

Jako námořník s licencí musíte znát pravidla a předpisy, které na moři platí. Podobně jako silnice, ani moře není bezbřehým prostorem, kde se lodě jen toulají. Proto se na víkendovém teoretickém kurzu naučíte jak navigovat loď, a to nejen s GPS, jak se vyznat v předpovědi počasí podle synoptické mapy, jak předejít kolizím s ostatními plavidly, dozvíte se jak a proč vlastně loď pluje i když vítr fouká proti lodi a mnoho dalších informací, které velitel lodě musí znát.

Zkouška z teorie probíhá před komisí Ministerstva dopravy ČR. Snažíme se, aby zkouška proběhla brzy po teoretické přípravě, dokud budete mít vědomosti ještě čerstvé. A na co vše vás připravíme?

·         základy námořního práva a COLREG

·         plavební nauka

·         námořní navigace

·         meteorologie

·         základy angličtiny

·         základy poskytování první pomoci

PRAKTICKÝ VÝCVIK NA MOŘI

Podmínkou získání kapitánské licence je absolvování praktického výcviku přímo na moři. Podobně jako u řidičáku, musíte udělat “jízdy”. Tato část probíhá na plachetnicích z naší flotily, která kotví na ostrově Murter. Jedná se o týdenní pobyt, během kterého naplujete pod dohledem kapitána (školitele) požadovaných sto námořních mil. Naučíte se jak se s lodí manévruje, jak se ovládají plachty, jak vypadá technické zázemí lodě, jak se s lodí chovat v přístavu a v praxi si osaháte a ověříte vše, co jste se naučili v teoretické části. Celou dobu budete bydlet na lodi. Buď s ostatními účastníky kurzu, nebo se svými přáteli, či rodinou. Pro ně to bude dovolená, pro vás dovolená s praktickým výcvikem. Ze samotné závěrečné praktické zkoušky nemusíte mít obavy. Kapitán vás po celý týden bedlivě sleduje a z lodi vás „nepustí“ dříve, dokud si nebude naprosto jist, že ji ovládáte.

Doba platnosti průkazu je 5 let. Pro prodloužení stačí před uplynutím platnosti doložit uplutí nejméně 500 námořních mil v posledních pěti letech. To jsou, jen pro představu, dva až tři týdny radosti na moři.

Na konec stačí dodat dvě průkazové fotografie, kolek a potvrzení od lékaře akreditovaného Ministerstvem dopravy. My celou vaši složku zkompletujeme a podáme na ministerstvo. Pak už se můžete těšit na průkaz, který vám přijde poštou.

OBJEDNÁNÍ KURZU

Průběh objednávky
Nákup kurzu on-line je velmi pohodlné a rychlé řešení. Po kliknutí na odkaz objednat, nebo darovat kurz, budete přesměrováni na stránku, kde můžete zvolit variantu kurzu a vyplníte osobní údaje. Poté zvolíte způsob platby. Umožňujeme platbu kartou, bankovním převodem, či v hotovosti v sídle firmy. Při platbě kartou dostanete poukaz do své mailové schránky ihned. Při platbě převodem vám poukaz zašleme po připsání částky na náš účet.

Tím je celá objednávka hotova. Na nás bude, abychom se postarali o vše ostatní. Náš kolega se s vámi spojí a potvrdí si s vámi veškeré podrobnosti. Pokud budete poukaz darovat svým blízkým, stačí, aby se nám obdarovaný ozval sám a domluvil si termín svého kurzu.

Školíme celoročně, takže určitě vždy najdeme vhodný termín jak pro teoretickou, tak i pro praktickou část kurzu.

V případě potřeby platnost poukazu po dohodě prodloužíme.

Perfektní dárek pro vaše blízké
Darováním kurzu potěšíte aktivní lidi, kteří hledají nové zážitky. Při platbě kartou máte dárek během pěti minut!

Objednat nebo darovat kurz

 

Sídlo firmy, predajňa, e-shop:
Řadová 465
549 01 Nové Město nad Metují

(predajňa) +420 491 474 042
(kancelária) +420 491 474 045
(servis) +420 491 420 129
(výroba) +420 775 571 123
obchod@marine.cz

Prevádzková doba:
 Po - Čt: 8:00 - 16:30 hodin
         Pá: 8:00 - 16:00 hodin
         So: 9:00 - 12:00 hodin (od 2.4. do 30.7.2022)

Mapa Komořany

Predajňa Marine Centrum:
Komořanská 326/63
143 00 Praha 12 - Modřany 

(predajňa) +420 739 051 735
(predajňa) +420 605 245 414
(kancelária) +420 605 245 414
(servis) +420 731 854 221
praha@marine.cz

Prevádzková doba::
Po - pá: 9:30 - 17:00 hodin