Nová generace MFS25/30D

Nejlehčí tříválcové čtyřtakty na trhu...

V lednu 2022 oznámil japonský výrobce lodních motorů Tohatsu Corporation, že svoji nabídku rozšíří o novou generaci lodních motorů o výkonu 25 a 30 koní. Už v dubnu byly zařazeny tyto revoluční modely do výroby a první kusy budou dodány zákazníkům již toto léto. A v čem, že jsou tyto modely vlastně nové?  

Redukce hmotnosti o 19 %


Velice důležitým parametrem lodních motorů je jejich hmotnost. To v Tohatsu dobře vědí, a proto přepracovali tvar a použili inovativní materiály pro klikovou hřídel a sání a zmenšili výslednou hmotnost motorů o 13,5 kg. Nové modely s celkovou hmotností 58 kg jsou nejlehčími tříválcovými čtyřtakty ve své kategorii a nabízí se tak možnost využití na lehkých hliníkových a plastových člunech, kde je vysoká hmotnost motoru častým problémem.Efektivnější převodová skříň


Pro modely MFS25/30D byla navržena nová převodovka. Má torpédovitý tvar s vylepšenými hydrodynamickými vlastnostmi. To zajišťuje plynulejší obtékání a snižuje její odpor. To má příznivý vlivna spotřebu paliva i výkon. Nově také disponuje sacími otvory pro dodatečné konzistentní chlazení. Osvědčený převodový poměr 2,17:1 zůstává stejný jako u starších modelů. Nabízí vynikající kroutící moment i v nižších otáčkách a možnost aplikace široké řady propellerů pro různé účely.


To zdaleka nejsou všechny změny, kterými nové motory Tohatsu MFS25/30D prošli. Kompletní nabídku a více informací k jednotlivým modelům naleznete níže:

Tohatsu MFS25D     Tohatsu MFS30D